• slide12.png

POMOC

 

Czy mogę podłączyć kilka komputerów do internetu?

Podłączenie drugiego komputera jest darmowe. Jeśli chcesz podłączyć dodatkowy komputer do internetu należy się skontaktować z dostawcą. Samodzielne podłączenie dodatkowego komputera nie umożliwi korzystania z internetu, ponieważ każde urządzenie jest indywidualnie identyfikowane przez główny serwer.

 

Co zrobić gdy internet przestanie działać?


W pierwszej kolejności należy się upewnić czy na pasku zadań systemu Windows nie pojawiła się ikonka z komputerem przekreślonym czerwonym krzyżykiem, jeśli tak to należy sprawdzić czy kabel sieciowy jest poprawnie podłączony. Jeśli kabel jest poprawnie podłączony i nie został uszkodzony, problem tkwi po stronie dostawcy internetu - należy to jak najszybciej zgłosić. Jeśli ikonka "kabel sieciowy odłączony" nie pokazuje się należy sprawdzić czy połączenie sieciowe jest włączone. W tym celu wchodzimy do Panelu Sterowania, a następnie do Połączeń Sieciowych. Jeśli ikona połączenia lokalnego jest nieaktywna (szara), to należy ją uaktywnić poprzez dwukrotne kliknięcie, lub kliknięcie na niej prawym przyciskiem myszy i wybranie z menu kontekstowego opcji "włącz".

 

Przydatne programy:

              
 FireFox - przeglądarka internetowa  Google Chrome - przeglądarka internetowa  Mozilla Thunderbird - klient pocztowy  Skype - komunikator